Co je ve mně ukryto

Pestrost

Moje hlavní poslání je nabízet rozmanité a pestré komponenty. Raději více druhů v menším počtu. Dbám také na to, aby v kufříku byl materiál na svázání, nalepení, navléknutí, vystřižení, přilepení, dozdobení – zkrátka vše, co budete potřebovat.

Snažím se využívat věci, které vznikají v České republice s myšlenkou recyklace.

Nemůžu zaručit, že příště bude můj obsah stejný. Vzhledem k množství pokladů je totiž nemožné, sehnat vždy ten samý obsah.

Co ve mně najdete

Krásné barevné papíry, barevné papírové výseky, provázky a šňůry, samolepky, izolepy, různé knoflíky všech velikostí, dřevěné, skleněné a plastové korálky, dřevěná písmenka a různé tvary, očíčka, špejle, dřívka, bambulky, třpytky, dřevěné minifigurky, které poslouží pro výrobu vlastní deskové hry, nalepovací ozdoby, třpytky, chlupaté drátky. látky, a vlna. 

Co ve mně nenajdete

Nenajdete ve mně věci ze zvířat (krásná peříčka jdou vystříhat z papíru). Nejsou ve mně také barvy, nůžky, štětce a lepidlo, protože to většina dětí již má.

Kreativní kufřík

Jak vznikla myšlenka kreativního kufříku?

Na začátku všeho byl první kufřík pro mojí dceru plný komponentům, které seženete v papírnictví. Vše vesměs dovezeno z Číny, kvalita různá, estetika také. Tak takhle jsem to nechtěla.

Když nemáte nápad, co vyrobit, je to těžké. Proto v každém kufříku najdete Inspiračník – katalog plný bláznivých nápadů, které zaujmou každé dítě.

Pečlivě vybírám, co do kufříku dávám. Zohledňuji lokalitu, kde věci vznikají, dopad na životní prostředí a nechci tam věci ze zvířat. Často se jedná o zbytkový materiál (lana, která nesplňují minimální délku), výseky při výrobě něčeho jiného (kvalitní papír z Francie), mars (dřevěné korálky, které nepropadly sítem) nebo něco vyřazeno z prodeje (překrásné knoflíky, které už se nehodily do nového katalogu). Skončilo by to na skládce. A přitom to jsou prvky probouzející kreativitu. A jejich kouzlo? Těžko byst je jinde v malém sháněli.

Nahoru